Начало Местен фокус Общинските съветници в Сандански приеха актуализация на разчета за финансиране на капиталовите разходи за 2025 г.
10965
България

Общинските съветници в Сандански приеха актуализация на разчета за финансиране на капиталовите разходи за 2025 г.

На свое редовно заседание, общинските съветници в Сандански приеха разчета за финансиране на капиталовите разходи за 2025 г. Беше одобрено и предложение на заместник-кмета Благой Дончев относно процедура за поемане на краткосрочен общински дълг във връзка с кандидатстване от страна на Община Сандански за мостово финансиране от Фонд „ФЛАГ” ЕАД по проект "Енергийно обновяване на сградите за административно обслужване в Кметство село Склаве и Кметство село Ново Делчево, община Сандански".Като извънредна точка беше внесено предложение за сформиране на работна група, която да се запознае с инвестиционното намерение на "Софиямед Инвест" ООД за изграждане на нова болница в община Сандански.

Автор: БТА / Редактор: | 13 Ноември 2025, 17:39 ч.
Общинските съветници в Сандански приеха актуализация на разчета за финансиране на капиталовите разходи за 2025 г.
Общинските съветници в Сандански приеха актуализация на разчета за финансиране на капиталовите разходи за 2025 г.
Снимка © БТА

На свое редовно заседание, общинските съветници в Сандански приеха разчета за финансиране на капиталовите разходи за 2025 г. Беше одобрено и предложение на заместник-кмета Благой Дончев относно процедура за поемане на краткосрочен общински дълг във връзка с кандидатстване от страна на Община Сандански за мостово финансиране от Фонд „ФЛАГ” ЕАД по проект "Енергийно обновяване на сградите за административно обслужване в Кметство село Склаве и Кметство село Ново Делчево, община Сандански".

България изпълнява всички международни стандарти в борбата срещу изпирането н

Общо 11 оферти са постъпили в обществената поръчка за избор на изпълнител на

Мотоциклетист е пострадал при инцидент на кръстовище в Добрич тази сутрин, съ

През уикенда Враца беше домакин на турнир по футбол 3х3, в който участваха на

Традиционното отбелязване на Деня на българското лекарство и празника на фарм

Като извънредна точка беше внесено предложение за сформиране на работна група, която да се запознае с инвестиционното намерение на "Софиямед Инвест" ООД за изграждане на нова болница в община Сандански. Работната група трябва да проведе необходимите обсъждания, консултации, срещи и огледи при необходимост. Трябва да се изготви и мотивирано становище по предложението, като се посочат и последващите действия, които Общински съвет-Сандански трябва да предприеме. В предложението на "Софиямед Инвест" ООД е посочено, че инвеститорът има интерес за изграждане на изцяло нова модерна енергийноефективна болнична сграда с разгърната застроена площ от 8000 кв.м, която да бъде разположена на нов собствен терен в рамките на дейността на МБАЛ „Югозападна болница“ ООД. Парцелът е разположен между Сандански и Петрич в близост до автомагистрала „Струма“. Дружеството има готовност да осигури изграждането на болницата със собствени инвестиционни средства и банкови кредити в размер на 50 000 000 лева (25 000 000 евро).

Настоящият сграден фонд на лечебното заведение на територията на двете бази – в гр. Сандански и в гр. Петрич ще бъде използван при бъдещо преструктуриране на медицинската дейност, така че да осигури на гражданите на региона достъп до качествена и съвременна амбулаторна диагностика и лечение, както и да развие лечебно-диагностична дейност за нуждите на населението.

В предложението на инвеститора се предвижда преструктурирането на дейността чрез удобства за максимален комфорт както на пациентите, така и на медицинските специалисти. Това включва обновяване на помещения, медицинска апаратура и създаване на условия за електронно управление на здравни услуги.

В предложението пише, че няма да има и не се предвижда да има в бъдеще съкращаване на медицинския персонал, а напротив – ще се покрият нуждите на всички съществуващи отделения/клиники и ще се увеличи медицинският персонал, в това число лекари със специалности и без специалности, медицински сестри, акушерки и обслужващ персонал. Това от своя страна ще доведе до разкриване на значително повече нови работни места, което ще повиши социалния живот в общините от региона, посочва инвеститорът.

Припомняме, че управителят на МБАЛ "Югозападна болница" доктор Илия Тонев смята, че изграждането на нова модерна болнична сграда от инвеститора „Софиямед“ ще подобри значително условията на труд за медицинския персонал и качеството на здравните услуги за населението в региона. Той поясни, че по предложение на „Софиямед“ в срок от две години се предвижда изграждането на нова болнична сграда и рехабилитация на съществуващите сгради на болниците в Петрич и Сандански, за да бъдат въведени дейности като онкология, урология и вътрешни болести. Новата база ще разполага с модерна апаратура и ще създаде възможности за въвеждане на нови медицински направления.

Мотористи от София и страната се събират днес от 11:00 часа на площад „

Срещу проекта се обявиха жители на Перник и Радомир. Според тях предвиде

Парламентът прие на първо и второ четене в едно заседание Законопроект за рат

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана
Към местната структура на „Прогресивна България“ в Монтана е създаден Консултативен съвет по младежки политики, който ще обединява млади хора от всички общини в областт ...
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
Централната избирателна комисия (ЦИК) приключи работата си в мандат 2021–2026 г. с последно заседание днес, 22 юни 2026 г., съобщиха от комисията. През изминалите пет години ...
Окръжен съд - Кюстендил наложи наказание от седем години и половина затвор на пиян шофьор, причинил смърт при катастрофа
Окръжен съд - Кюстендил наложи наказание от седем години и половина затвор на пиян шофьор, причинил смърт при катастрофа, съобщиха от пресцентъра на съда. Инцидентът е станал на 26 ...
Олег Невзоров е на разпит в полицията във Варна, не е задържан
Олег Невзоров е на разпит в полицията във Варна, не е задържан, каза на брифинг ст. комисар Цветан Пировски, директор на Областната дирекция на МВР – Варна. В момента текат п ...
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България, каза пред журналисти директорът на Главна дирекция „Гранична полиция“ главен комисар Антон Златанов. П ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
Пострадалият шофьор при катастрофа между Свищов и село Вардим е с множество травми и е транспортиран в плевенска болница, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във ...
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата. На извънредно заседание Общинският съвет даде съгласие за предоставяне на в ...
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
Челен удар между два леки автомобила затвори временно пътя между Свищов и свищовското село Вардим, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във Велико Търново. Произше ...
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново, където към 18:30 часа се удариха два камиона, се регулира от полицията, каза дежурният в Областно пътно у ...
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
Общинският съвет в Самуил даде съгласие за изплащане на данък върху добавената стойност (ДДС) в размер на 202 687 евро по проект за реконструкция и подмяна на вътрешната водопровод ...
Тикер в 22:56 ч.
Пострадалият шофьор при катастрофа между Свищов и село Вардим е с множество трав ...
Начало Местен фокус
10965
България

Общинските съветници в Сандански приеха актуализация на разчета за финансиране на капиталовите разходи за 2025 г.

На свое редовно заседание, общинските съветници в Сандански приеха разчета за финансиране на капиталовите разходи за 2025 г. Беше одобрено и предложение на заместник-кмета Благой Дончев относно процедура за поемане на краткосрочен общински дълг във връзка с кандидатстване от страна на Община Сандански за мостово финансиране от Фонд „ФЛАГ” ЕАД по проект "Енергийно обновяване на сградите за административно обслужване в Кметство село Склаве и Кметство село Ново Делчево, община Сандански".Като извънредна точка беше внесено предложение за сформиране на работна група, която да се запознае с инвестиционното намерение на "Софиямед Инвест" ООД за изграждане на нова болница в община Сандански.

| 13 Ноември 2025, 17:39 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Общинските съветници в Сандански приеха актуализация на разчета за финансиране на капиталовите разходи за 2025 г.
Общинските съветници в Сандански приеха актуализация на разчета за финансиране на капиталовите разходи за 2025 г.
Снимка © БТА

На свое редовно заседание, общинските съветници в Сандански приеха разчета за финансиране на капиталовите разходи за 2025 г. Беше одобрено и предложение на заместник-кмета Благой Дончев относно процедура за поемане на краткосрочен общински дълг във връзка с кандидатстване от страна на Община Сандански за мостово финансиране от Фонд „ФЛАГ” ЕАД по проект "Енергийно обновяване на сградите за административно обслужване в Кметство село Склаве и Кметство село Ново Делчево, община Сандански".

Като извънредна точка беше внесено предложение за сформиране на работна група, която да се запознае с инвестиционното намерение на "Софиямед Инвест" ООД за изграждане на нова болница в община Сандански. Работната група трябва да проведе необходимите обсъждания, консултации, срещи и огледи при необходимост. Трябва да се изготви и мотивирано становище по предложението, като се посочат и последващите действия, които Общински съвет-Сандански трябва да предприеме. В предложението на "Софиямед Инвест" ООД е посочено, че инвеститорът има интерес за изграждане на изцяло нова модерна енергийноефективна болнична сграда с разгърната застроена площ от 8000 кв.м, която да бъде разположена на нов собствен терен в рамките на дейността на МБАЛ „Югозападна болница“ ООД. Парцелът е разположен между Сандански и Петрич в близост до автомагистрала „Струма“. Дружеството има готовност да осигури изграждането на болницата със собствени инвестиционни средства и банкови кредити в размер на 50 000 000 лева (25 000 000 евро).

Настоящият сграден фонд на лечебното заведение на територията на двете бази – в гр. Сандански и в гр. Петрич ще бъде използван при бъдещо преструктуриране на медицинската дейност, така че да осигури на гражданите на региона достъп до качествена и съвременна амбулаторна диагностика и лечение, както и да развие лечебно-диагностична дейност за нуждите на населението.

В предложението на инвеститора се предвижда преструктурирането на дейността чрез удобства за максимален комфорт както на пациентите, така и на медицинските специалисти. Това включва обновяване на помещения, медицинска апаратура и създаване на условия за електронно управление на здравни услуги.

В предложението пише, че няма да има и не се предвижда да има в бъдеще съкращаване на медицинския персонал, а напротив – ще се покрият нуждите на всички съществуващи отделения/клиники и ще се увеличи медицинският персонал, в това число лекари със специалности и без специалности, медицински сестри, акушерки и обслужващ персонал. Това от своя страна ще доведе до разкриване на значително повече нови работни места, което ще повиши социалния живот в общините от региона, посочва инвеститорът.

Припомняме, че управителят на МБАЛ "Югозападна болница" доктор Илия Тонев смята, че изграждането на нова модерна болнична сграда от инвеститора „Софиямед“ ще подобри значително условията на труд за медицинския персонал и качеството на здравните услуги за населението в региона. Той поясни, че по предложение на „Софиямед“ в срок от две години се предвижда изграждането на нова болнична сграда и рехабилитация на съществуващите сгради на болниците в Петрич и Сандански, за да бъдат въведени дейности като онкология, урология и вътрешни болести. Новата база ще разполага с модерна апаратура и ще създаде възможности за въвеждане на нови медицински направления.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
Окръжен съд - Кюстендил наложи наказание от седем години и половина затвор на пиян шофьор, причинил смърт при катастрофа
Олег Невзоров е на разпит в полицията във Варна, не е задържан
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Сфера
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
Местен фокус
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
Местен фокус
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
На преден план
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
Контекст
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
На преден план
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
В детайли
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
Основна линия
Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана
В детайли
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
В детайли
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2026 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2026 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.